عنقریب کشته خواهد شد

احمد آقالو احتمالا بازیگر مورد علاقه یا به قول امروزی ها فیوریت کسی نبود. زیبا نبود چشم رنگی و بینی عمل کرده نبود حتی در ابتدای حضورش در تلوزیون هم خیلی جوان به نظر نمی رسید. اما بازیگر مورد علاقه من بود. خدابیامرز را دوست داشتم. از بازی هاش خوشم می آمد کاری به حرفه ای بازی کردن و این چیزها هم نداشتم یک جورهایی با نوستالژی های من پیوند داشت. در دهه شصت که سریال سلطان و شبان پخش می شد هنوز لحن صداش که می گفت امروز  هجدهم برج سرطان . .. روزی سلطانی خواب دید که عنقریب کشته خواهدشد. من از این کلمه عنقریب خوشم آمده بود و تازه هم معنی اش را فهمیده بودم هی فرت و فرت توی مدرسه هر جایی که می شد می پراندمش. بعدش من آقالو را توی سریالی می دیدم که یک مسافرخانه بود و ایشان بپای حرکات انقلابی بچه های آنجا اسمش یادم نیست حتی داستانش هم یادم نیست اما اقالو را با آن کلاه بافتنی که کج می گذاشت و صدای خاصش خوب یادمه. توی ذهن یک دختر نوجوان امروزی چنین شخصیتی اصلا جالب به نظر نمی رسه اما من ازش خوشم می آمد. دخترهای نوجوان الان ستاره دارند. م ح م د ر ض ا گ ل ز ا ر (به سبک نیک آیین) دارند و ف ر و ت ن و هزار ستاره دیگه که توی مدرسه مابین پچ پچ های دخترانگی شان از آنها حرف بزنند و عکس هایشان رااز مجلات زرد بکنند و آخر دفترشان بچسبانند. اما در دهه شصت ما بودیم دو کانال تلوزیون و سینماِِ که ستاره اش افسانه بایگان بود، جمشید هاشم پور (که جمشید آریا می گفتند) و این اواخر خسرو شکیبایی. اینطوریه که دخترک های فامیل وقتی گفتم خسرو شکیبایی بازیگر مورد علاقه ام بود یه طوری نگام کردن که حالا دیگه جرات نمی کنم بگم آقالو هم بازیگری بود که دوستش داشتم . روحش شاد.

 

/ 5 نظر / 2 بازدید
سیاوش

سلام خیلی جلب بود به ما هم سری بزن

حميده

كاش بازيش رو توي تله تئاتر پسران طلائي مي ديدي.آخ. آقالو از اون آدم هايي بود كه بايد به خاطرش كلاهمون رو برداريم(به نشانه احترام)

سلسبیل

سلام از اینکه مرحوم اقالو مورد علاقتونه حس غریبی بهم دست میده و احساس میکنم که شخصیتتان اب دوغ خیاری مثل خیلی از دخترایی امروزی نیست قیافه جذاب براتون ملاک علاقه نیست این خیلی ارزشمنده حس مشترک داریم

میثم

با اینکه سه چهارسال از این نوشته میگذره ولی منم بهتون تبریک میگم بخاطر حسن سلیقه آقالو کارش عالی بود. روحش شاد