خب

١- بالاخره بعد از یازده سال جستجوی باستان شناسان ایتالیایی آثار ارتش افسانه ای گمشده کمبوجیه (ارتش کامبیز) بعد از هزاران سال در صحراهای مصر پیدا شد.  این ارتش که به مصر رفته بود در اثر طوفان شن گم شد و هرگز بازنگشت و سال های درازی است باستان شناسان دنبال ردی از آن ها می گردند تا این که دو باستان شناس ایتالیایی که به مدت یازده سال در خاک مصر و لیبی دنبال این اثار می گشتند بالاخره استخوان ها، کوزه ها، استخوان اسب ها و همه چیزهای به جا مانده از اجداد ما را هفته ای قبل پیدا کردند. باستان شناسان و تاریخ شناسان و ایتالیایی ها (به خاطر افتخاری که نصیبشان شد) و کلا همه خوشحال شدند. جای فرزندان خلف کمبوجیه این میان کجاست؟

2- روزنامه همشهری  توقیف شد این که چرا و چگونه  مهم نیست مهم اینه که من به تبلیغات خرید و فروش و حالا رهن و اجاره مسکنش معتاد شده بودم.

3- من به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارم گاهی کامنت ها رو با موبایلم می خونم گاهی توی بیمارستان گاهی با خط معمولی. گاهی می تونم به وبلاگ دوستان سر بزنم گاهی می تونم کامنت بزارم و جواب کامنت ها رو بدم گاهی نمی تونم خلاصه دوستان ببخشید به زودی حل می شه البته امیدوارم

4- مشکل خونه ما هم معضلی شده اول این که ما فعلا دو سوم پول خونه رو دادیم و در ضمن چون آقای صاحبخونه بساز و بفروش برای ساخت این خانه ها از پارسیان وام گرفته ما مجبوریم برای جبران ضررکرد ایشان در تاخیر بازپرداخت سهم خانه خودمان که نتوانسته ایم پولش را کامل بدهیم، هر سه ماه سود پارسیان را به بانک پرداخت کنیم تا زمانی که اصل پول را برگردانیم اگر معامله را فسخ کنیم با توجه به خرجی که ناشیانه و کمی احمقانه و دلخوشانه به وامی که قرار بود جور بشود، در داخل خانه کرده ایم با 15 درصد ضررکرد فسخ معامله حدود 60 میلیون تومان تا الان ضرر می کنیم. به علاوه این که این چند ماه کلی هم حرص و جوش خوردیم الان هم وقت آن نیست که فکر کنیم کی مقصر است البته اگر بخواهیم واقعا هم به این فکر کنیم به خدا من تقصیر خیلی خیلی کم تری دارم یا می شه گفت اصلا تقصیر ندارم شاید ما مشمول سیاست های عدالت گسترانه دولت شده ایم و حقمان نیست خانه دلخواهی داشته باشیم و باید حالا حالاها صبر کنیم. به هر حال وضعیت الان طوری است که ما مجبور شدیم خانه را بگذاریم برای فروش بلکه کسی بخرد و ماهم سهم پول تغییراتی را که در خانه داده ایم برداریم یک سوم باقی پول را بدهیم به صاحب خانه و بقیه پول را هم برداریم و برویم جای کوچک تری بخریم و قرض هایمان را هم بدهیم و روسیاه ملت نشویم. تا وقتی هم که خانه فروش برود دو راه داریم یا باید خانه ای رهن کنیم برویم بنشینیم یا این که اقای بساز و بفروش لطف کنند بگذارد بریم داخل خانه ای که نمی دانیم با پرداخت حدود دویست و شصت میلیون تومن چرا هنوز مال ما نیست. اگر می پرسید چرا از اول این طور شد باید بگویم قرار بود اقای محترمی در شهرستان که ظاهرا تا الان بسیار مورد اعتماد و کاردرست کن مردم بود و توسط بابای آرش به ما معرفی شد برای ما مقدار قابل توجهی وام کشاورزی جور کند با بهره کم. اما درست بعد از این که همه چیز قرار بود اتفاق بیافتد و ما هم معامله خانه کردیم یک دفعه آقا دستگیر شد به جرم اخلال در چرخه اقتصادی کشور با حدود دویست نفر شاکی عین ما و ما ماندیم یک خانه معامله شده و حدود کلی میلیون تومان کسری و بعد وام هایی که از بانک ها و موسسات خصوصی گرفته شد و باز هم پول جور نشد و دادن کلی بهره و آرشی که نمی خواهد کم بیاورد و کوتاه بیاید و  به عنوان پزشک محقق با حدود شصت مقاله ای اس ای و درجه محقق ارشدی و عناوین دیگه ای که هنوز نفهمیده متاسفانه توی این مملکت به پشیزی نمی ارزد حق خود می داند که خانه دلخواهش را داشته باشد و منی که از همه جا ناامید شده و می ترسد و محتاط است و دلش نمی خواهد قرونی به کسی حتی پدر و مادر خودش بدهکار باشد و یک زندگی آرام و بی دغدغه می خواهد و از ریسک می ترسد و حالا هم یک کیبورد بدبخت گیر آورده که خزعولات بنویسد و خلاصه این که هنوز هیچی به هیچی. اگر یارو اجازه دهد ما تا آخر این هفته برویم بنشینیم توی خونه تا زمانی که فروش بره و تا ان موقع بهره پارسیان اقا را بدهیم و یا این که برویم جای دیگری بگیریم بنشینیم باز تا وقتی خونه فروش بره و ما هی بهره پارسیان اقا را بدهیم.

/ 8 نظر / 2 بازدید
کتایون

چرا انقدر گرفتاریم؟ ... من به مبلغ بدهی هایمان که فکر می کنم هنگ می کند مغزم...

سينا

ايشالا كه قضيه خونه هم به خير ميگذره من يه كار ازم برمياد اونم دعاست دعا ميكنم واست[گل]

سحر

اگر دردم یکی بودی چه بودی...اگر غم اندکی بودی چه بودی...

نیکزاد

1-فرزندان کمبوجیه به یه چیز خیلی معروف هستند. نداشتن حافظه تاریخی! 2-ظاهرا زور شهرداری چربید و رفع توقیف شد. 3-این که اصلا مهم نیست. البته نداشتن اینترنت پر سرعت رو نمیگم! البته جای خالیت و غیبت های گاه به گاهت در صفحات مجازی آزارمون میده. 4-برای این جور وقتا چی میگن؟ آها دستمون مونده توی حنا! عجب معادله سر درگم کننده ای! نتیجه اینکه آدم باید به سایه اش هم دیگه اعتماد نکنه به خصوص وقتی که پای حساب و کتاب و وام و این پول وامونده میاد وسط. که البته این هم همیشه ممکن نیست.

عليرضا مترصد

1-اجداد ما! 2-از بیکاری موندن چیو توقیف کنن! 3-... 4-امان از این بازار ملک!

حمیده

راجع به 4 فقط. من تحسین ات می کنم. من کیف می کنم که در این خانواده محتاط تو پشت شوهرت ایستادی و گذاشتی تجربه کند. گرچه کمی غیر واقع گرا بوده اما تجربه اشکالی ندارد. شاید بهتر بود از کوچکتر شروع می کردید. عمر دراز است. و حتی انیشتین هم یک دفعه نرفت آن بالا ها بنشیند. به هر حال من تحسین ات می کنم.

امیررضا تجویدی

سلام خواهر جان خدا کند این قضیه خانه به زودی حل شود و باز هم شما را زود به زود در نت ببینیم

ارماییل

عجیب ه . نیست ؟ بی اینکه حتی خودمان بخواهیم وارد پروسه ی بی مسوولیتهای و نامه بازیهای دیگران میشویم . در واقع نه شما و نه همسرتون نباید تاوان کار اونها رو پس بدید. چه صبری دارید[گل]