توهم طوطئه گریبان انتونی کویین را هم گرفت

١.کانال خبر روز سه شنبه حول و حوش ١٠ صبح داشت برنامه مستندی در مورد کارهای مصطفی عقاد پخش می کند در مورد فیلم محمد رسول اله می گوید این فیلم هالیوودی نیس و اصلا هالی وود با ساختن چنین فیلمی مخالف بود و مصطفی عقاد از نفوذ خود در هالی وود استفاده کرد و از بازیگران بنامی چون انتونی کویین در نقش حمزه و ایرنا پاپاس در نقش هند جگر خوار و از آهنگساز مشهور فیلم لورنس عربستان و دکتر ژیواگو یعنی ژار و فیلم بردار بنام و خلاصه تمام دست اندر کاران بنام هالی وود برای ساخت این فیلم استفاده کرد (نمی دانستیم آقای عقاد اینقدر پارتیش کلفت بوده که به خاطر نفوذش اینهمه هالی وودی با وجود مخالفت هالی وود با همکاری با او پرداختند). اما نکته جالب تر این برنامه این بود که گفت بعد از فیلم محمد رسول اله تمام کسانی که به نحوی با این فیلم همکاری داشتند توسط هالی وودی ها بایکوت شده و افول کردند مثلا آنتونی کویین بعد از این فیلم که در سال ١٩٧۶ ساخته شد دیگر در هیچ (توجه کنید هیچ) فیلم مهمی شرکت داده نشد و ژار،‌پاپاس و بقیه بر و بچ که با عقاد همکاری داشتند از صحنه سینمای هالی وود حذف شدند. 

من مطالب زیر را فقط با یک سرچ کوتاه و سردستی از اینترنت درباره فقط دو تن از کسانی که در این برنامه قربانی های بازی در یک فیلم اسلامی معرفی شده اند جلب می کنم.
موریس ژار در سال 2001 صاحب یک ستاره در بلوار هالیوود شده است. موریس ژار علاوه بر آثار متعدد و پر افتخار سینمایی موسیقی چند باله، قطعات سمفونیک و آثار کلاسیک دیگری نیز دارد. علاوه بر اینها، وی در تعدادی از ارکسترهای مشهور جهان، به عنوان رهبر حضور داشته است.مشخص است که ژار پس از گذراندن بیش از 50 سال به عنوان موسیقیدان و آهنگساز، هنوز توانایی شگرف خود را از دست نداده است چرا که تماشاگران در سال 2000 با فیلمهای Sunshine و I Dreamed of Africa شاهد آثاری تازه از وی بودند.

در سال 1983آنتونی کویین مشهورترین نقش خود را در دوران فعالیت حرفه ای اش این بار به روی صحنه تئاتر اجرا کرد. وی در این سال، نمایش موزیکال "زوربای یونانی" را 362 بار روی صحنه اجرا کرد.  در سال 1989 او در فیلم "انتقام" ساخته "تونی اسکات" برابر "کوین کاستنر" ستاره آن سال های هالیوود حضور درخشانی داشت. وی سال 1991 در فیلم "تب جنگل"، سال 1993 در "آخرین قهرمان اکشن"، سال 1994 در سریال "هرکول" -در نقش زئوس- و سال 1995 در فیلم "گام زدن در ابرها" حضور یافت. "کویین" سال های پایانی عمرش را در ویلای شخصی خود در "بریستول" رود آیلند پشت سر گذاشت. سال 2001 وی در سن 86 سالگی در بیمارستانی در بوستون به سبب ابتلا به ذات الریه و نارسایی تنفسی درگذشت.

٢. برای آقای اسی که برایم خیلی عزیز است ارزوی سلامتی و طول عمر دارم و عقاید ایشان برایم محترم است. اگر هنوز بعد از مردن صدام که ایشان را مزدور آمریکا و عامل بدبختی های مردم عراق می دانید هنوز مردم عراق زیر یوق آمریکا هستند هر چه بیاید حقشان است. البته شما هم بهتر است خیلی تحت تاثیر پوشش های خبری رسانه ملی خودمان نباشید و مردم عراق را همان ۵٨ درصد شیعه ای که توی رسانه ملی مان نشان می دهند و به ظاهر مخالف حضور آمریکا در عراق هستند ندانید مردم عراق حدود ۴٠ درصد سنی هم دارد که اتفاقا دلشان نمی خواهد سر به تن ایرانی ها باشد اگر باور ندارید از کسانی که به کربلا و نجف برای زیارت رفته اند سوال کنید.  

٣ .ساخلیان ساخلار به فارسی می تواند چند معنی بدهد مثلا "آنکه تا حالا نگهدارت بوده از این به بعد هم خواهد بود" یا " کسی که باید هواتو داشته باشه داره" یا اینکه " تو نگران نباش کسی که تو را برپا کرده خودش هم برپا نگهت می داره"

۴ یه هفته ای نیستم پس تا آنوقت خداحافظ

 

/ 6 نظر / 6 بازدید
امیر

من هم از آشنایی با وبلاگ شما خوشحالم. خوب می‌نویسید.یادداشت های "من زیبا هستم" و "چه مردم متدمنی هستیم" را خیلی دوست داشتم. موفق باشید، امیر

آدم

1.از افشاگری شما سپاس 2.اگر خری لگدمان کرد ما لگدش نمی کنیم 4. ساخلیان ساخلار.

نیک‌آیین

یادمه بچه که بودم مطمئن بودم حمزه شکل آنتونی کویین بوده. یک چیز دیگه هم یادم میاد که بچه بودم ده هزار بار شنیدم آنتونی کویین بعد این فیلم مسلمون شده. یک چیزی هم بگم که این فیلم در امریکا فقط یک هفته اکران شده. دلیلش هم اینه که یک گروه سیاه‌پوست مسلمون بعد از دیدن این فیلم رفتم یک عده رو توی امپایر استیت(اگه اشتباه نکنم) گروگان گرفتن و پرونده فیلم تو امریکا بسته شد.

روزبه شهنواز

به یه آقایی ( که حتما ترک بوده ) می گن : عموی پیامبر کی بوده ؟ می گه آنتونی کویین ! البته ببخشید، فکر می کنم شما هم از آذری زبان های عزیز باشید ... آون اقای منتقد روهم که گفتم کسی نیست جز " سعید مستغاثی "

روزبه شهنواز

... و خوب شد آقای " اسی " شاید هم خانم " اسی " ! مطلب منو راجع به پدیده ی کفش پرانی نخوند ...